همایش عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۳ شرکت های عضو گروه سرمایه گذاری پتروشیمی

تجدید میثاق با سردار خوبی ها و رشادتها ،شهيد مرتضي جاويدي
می 18, 2015
برگزاری جلسه مشترک هیات مدیره شرکت شیمیایی فرآورد قشم در تاریخ ۲۸/۰۲/۹۴
جولای 11, 2015

همایش عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۳ شرکت های عضو گروه سرمایه گذاری پتروشیمی

IMG_4507IMG_4440IMG_4441IMG_4529IMG_4583IMG_4589IMG_4624

IMG_4644IMG_4652IMG_4656IMG_4667IMG_4688همایش عملکرد ۱۳۹۳ شرکت های عضو گروه سرمایه گذاری پتروشیمی در شهر شیراز در حالی برگزار گردید که در آن مدیر عامل و مدیران شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی، و کلیه مدیران عامل شرکت های زیر مجموعه حضور داشتند. در این نشست فدائی دولت مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی به تشریح دیدگاه خود از آینده صنعت پتروشیمی کشور پرداخت. و در ادامه مدیران عامل شرکت های زیر مجموعه به بررسی عملکرد سال ۹۳ شرکت ها، مسائل و و چالش های موجود در آن سال و سال پیشرو پرداختند و سپس به تشریح برنامه های سال ۹۴ از عملکرد گروه خود پرداختند.

گفتنی است در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی مهندس فدایی دولت در مورد آینده صنعت پتروشیمی کشور سخنانی ایراد نمود. در این خصوص ایشان مساعد شدن زمینه های تامین مالی را به عنوان مهمترین فرصتی که در اختیار هلدینگ های فعال در زمینه پتروشیمی پس از لغو تحریم های بین المللی قرار می گیرد عنوان نمود.

فدائی دولت در ادامه خاطر نشان کرد، یکی از ضرورت های فعالیت های پتروشیمی در دوران پساتحریم، چابک سازی مجموعه های پتروشیمی و بهره گیری از نیروهای توانمند زمینه ساز ورود به بازارهای رقابتی بین المللی به عنوان مولفه ای مهم در استفاده از فرصت های پس از رفع تحریم های احتمالی است که در فضای حاکم بر صنعت پتروشیمی کشور و با روبرو بودن چالش ها می توان با استفاده از فرصت ها ایجاد شده بهره لازم را گرفت.

در ادامه وی متذکر شد، از طریق نهادینه نمودن مولفه های اقتصاد مقاومتی می توان به عنوان مهمترین راهکار لازم در اقتصاد کشور چه در فضای تحریم و چه در فضای غیر تحریم استفاده کرد.

پس از بیان دیدگاههای مدیر عامل محترم شرکت ، هر یک از مدیران عامل شرکت ها زیر مجموعه به بررسی عملکرد شرکت و بیان رئوس برنامه های مجموعه خود پرداختند . در گروه شرکت های تولید کننده دوده (کربن ، دوده صنعتی پارس) ، این شرکت ها از وجود ارز مبادله و تعرفه های پایین گمرکی واردات دوده صنعتی به عنوان مهمترین چالش پیشروی خود یاد کردند و مقرر شد این شرکت ها با هدف ادامه روند سود آوری، تعامل خود را با شرکت های دیگر تولید کننده دوده و همچنین شرکت های زیر دستی که به نحوی از دوده تولید شده به عنوان خوراک استفاده می کنند ، افزایش دهند . در گروه شرکت های تولید کننده لوله های دو و یا چند جداره (گاز لوله ، دوجداره قدر و سلسله آب حیات کرمان ) ، شرکت های عضو مجموعه مهمترین چالش پیش روی خود را کاهش سهم بودجه عمرانی در بودجه ۹۴ و اینکه دولت خریدار انحصاری محصولات این بنگاهها می باشد یاد کردند و توسعه بازار صادراتی به عنوان مهمترین استراتژی شرکت ها عنوان گردید . در گروه شرکت های خدماتی (شاخص ، نگهداشت کاران ، تکین کو ، فیرمکو) ، عموم شرکت ها گزارش عملکرد مثبتی ارائه نمودند و ورود به فضاهای رقابتی تر همزمان با هم افزایی با شرکت های گروه شستا را به عنوان مهمترین استراتژی های خود عنوان نمودند . در گروه شرکت های سرمایه گذاری (هامون کیش ، گسترش تجارت هامون کیش) ، بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری شرکت ها ، فعالیت های تجاری با رویکرد بازدهی مناسب و پوشش ریسک و حضور موثر در نهادهای صنفی و حرفه ای به عنوان رئوس برنامه های این شرکت ها یاد شد . در شرکت های تولید کننده MTBE (شیمی بافت) و MEK (شیمی تکس) ، این شرکت ها افزایش سطح تولید و رفع مشکلات تامین خوراک مجموعه خود را به عنوان مهمترین استراتژی شرکت عنوان کردند و مقرر شد که شرکت ها عملکرد مقداری تولید خود را جهت سودآوری بیشتر (با توجه به ثبات قیمتی حاصل شده در کشور) بهبود بخشند . در شرکت های سهند ، فرآورد قشم و کیمیا غرب گستر، از سیاست افزایش تولید و توسعه بازارهای هدف به عنوان اهداف اصلی شرکت نام برده شد. در پایان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی از مدیران عامل شرکت های زیر مجموعه خواستند که کوشش خود را در راستای افزایش تولید هدفمند دو جندان نمایند. همچنین امهندس فدایی دولت با ابراز تشکر و قدردانی از همکاری های و رهنمودهای شرکت تاپیکو و شستا، از مدیران شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی خواستند تا از حمایت های دو شرکت فوق و دانش موجود در آن شرکت ها کمال بهره برداری لازم را داشته باشند.
لازم به ذکر است گزارش تصویری به صورت کامل در این سایت قرار داده می شود.

دیدگاه ها بسته شده است